Plisy okienne

Jedną z ciekawszych propozycji wśród prezentowanych systemów przeciwsłonecznych pod względem funkcjonalności są plisy okienne na wymiar. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość zasłonięcia okna o dowolnym kształcie jak na przykład prostokąt, trapez, trójkąt czy półkole. Można je zamontować na standardowych, jak i dachowych oknach.

W odróżnieniu od tradycyjnych rolet czy też żaluzji plisy umożliwiają zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny zarówno od góry, jak i od dołu. Ich montaż jest bezinwazyjny i można je w prosty sposób przymocować do ramy. W każdej chwili można je również zdjąć (na przykład podczas mycia). W żaden sposób nie ograniczają także otwierania okna czy też drzwi balkonowych, ponieważ mieszczą się w przestrzeni ograniczonej listwami przybyszowymi.

Plisy są jedną z ciekawszych propozycji w systemach przeciwsłonecznych pod względem funkcjonalności. Ich zaletą jest możliwość zasłonięcia okna o dowolnym kształcie: trapez, trójkąt, półkole. Można je zamontować na standardowych oknach i na oknach dachowych.
W odróżnieniu od klasycznej rolety, czy też żaluzji, plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny zarówno od góry, jak i od dołu. Nie ograniczają otwierania okna bądź drzwi balkonowych, ponieważ mieszczą się w przestrzeni ograniczonej listwami przybyszowymi. Można je również zdemontować, np.: gdy chcemy umyć okno.